Konfigurator korpusów Blum
Konfigurator korpusów Blum

Konfigurator korpusów to narzędzie niezwykle przydatne projektantom wnętrz i stolarzom w ich codziennej pracy. Dzięki przemyślanym funkcjonalnościom aplikacji projektowanie i wykonanie zabudowy kuchennej jest zautomatyzowane i pozwala przyspieszyć poszczególne etapy projektowe. Stolarze i montażyści docenią precyzyjnie przycięte formatki i dokładnie określone miejsca na otwory, a także odpowiedni ich rozstaw, dzięki danym zapisanym w projekcie.

 

Indywidualne wartości domyślne

Skrócenie czasu wykonania projektu jest istotną zaletą. Możliwość ustawienia najczęściej wykorzystywanych parametrów jako domyślne znacznie przyspiesza proces wykonania zabudowy. Użytkownik w każdej chwili może zmienić te wartości i dopasować do aktualnych potrzeb. Przykładowo domyślnie aplikacja pracuje w trybie widoku obrazu 3D. Istnieje możliwość zmiany do płaszczyzny 2D i z każdym kolejnym uruchomieniem aplikacji rozpoczynanie pracy w tym trybie.

 

Jednoczęściowy lub dzielony front 

Fronty są nieodzownym elementem szafek. Konfigurator pozwala w łatwy sposób nanieść na korpus fronty jednoczęściowe i dzielone z wykorzystaniem różnych materiałów, takich jak płyta drewniana, szeroka lub wąska ramka aluminiowa, a także szkło czy lustro. Konfigurator korpusów automatycznie oblicza także wagę frontu oraz pomaga we właściwym wymiarowaniu mebli.

 

Wypełnienie korpusu

Korpus to jedno. Wyposażony w półki i szuflady staje się pełnowartościową szafką. Przegrody poziome i pionowe, czy półki łatwo umieścisz wewnątrz korpusu metodą przeciągnij i upuść. Jesteś stolarzem? Docenisz możliwość precyzyjnego określenia gdzie dokładnie mają być umieszczone otwory i w jaki sposób rozstawione.

 

Okucia są niezbędne

Do umieszczenia w korpusie chociażby szuflad niezbędne są prowadnice. Wszystkie wysokiej jakości okucia Blum zostały podzielone na kategorie, dzięki temu łatwo je odnaleźć w aplikacji i zastosować w projekcie. Konfigurator w przypadku umieszczenia w nim szuflad dopasowuje je odpowiednio, wykrywając już na poziomie projektu ewentualne kolizje. Na koniec projektu w łatwy sposób okucia zamówić można w Ablerze, online, bez wychodzenia z warsztatu pracy.

 

Wynik planowania

Konfigurator to przede wszystkim skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie projektu. Może być on zapisany w formacie CAD i zaimportowany do programu, w którym projektant będzie w dalszej kolejności opracowywał projekt. Format pliku BXF zaś pozwala na eksport listy rozkroju mebli do MINIPRESS, dzięki czemu czas obróbki płyt meblowych jest znacznie skrócony. Format BXF jest kompatybilny z coraz większą liczbą programów naszych partnerów i pozwala bez problemu przenieść dane na maszyny do nawiercania i osadzania okuć, wyposażone w EASYSTICK.

 

Najważniejsze zalety konfiguratora korpusów

  1. bezpłatne wsparcia online przy konstruowaniu korpusów 3D - bez instalacji i ręcznych aktualizacji

  2. planowanie i zapisywanie korpusów wraz ze sprawdzonymi pod względem kolizji okuciami

  3. w pełni cyfrowe projektowanie i oszczędność cennego czasu

  4. możliwość przeniesienia projektów do oprogramowania CAD i kontynuacji planowania

  5. projektowanie za pomocą kilku kliknięć list artykułów, rozkrojów i rysunków technicznych, plików CAD/CAM i BXF*- cyfrowo lub analogowo do wydruku

  6. przenoszenie wyników planowania dzięki formatowi BXF* na MINIPRESS z EASYSTICK od Blum.

 

Bezpłatne szkolenia 

W Ablerze organizujemy bezpłatne szkolenia z konfiguratora korpusów dla stolarzy i projektantów wnętrz. W trakcie spotkań uczestnicy mogą poznać najważniejsze funkcjonalności aplikacji, opracowując przykładowe projekty. Nauka poprzez ćwiczenia jest najlepszą formą poznania i utrwalenia wiedzy nt. możliwości konfiguratora. Bezpośrednie spotkanie z projektantką pozwala również na rozwianie ewentualnych wątpliwości co do funkcjonalności aplikacji.

Skontaktuj się z jedną z naszych projektantek i zapisz się na szkolenie.

Marlena Malok, tel. 601 658 445
Agnieszka Nawacka, tel. 601 308 851

e-mail: jazdaprobnakuchni@abler.pl

 

To może Cię zainteresować

  1. Podnośniki AVENTOS
  2. Szuflady, prowadnice, technologie ruchu
  3. Wiertła, wkręty, śruby - znajdź potrzebne elementy.

 

Wypróbuj konfigurator korpusów 

Już teraz możesz poznać funkcjonalności aplikacji. Kliknij w przycisk poniżej.

13.04.2022

Pozostałe

Paweł Przedpełski w Abler Toruń

Paweł Przedpełski w Abler Toruń

Żużel to w Toruniu sport, który ekscytuje tysiące kibiców od dziesiątek lat. Paweł Przedpełski to jeden z liderów żużlowego For Nature Solutions Sp. z o.o. Klub Sportowy Toruń - trzeciej drużyny minionego sezonu w Polsce.
20.10.2023
Okucia włoskiej marki SIGE

Okucia włoskiej marki SIGE

Wysokiej jakości okucia włoskiej marki SIGE już dostępne w salonach Abler.  
10.07.2023
Egger - nowości w Ablerze

Egger - nowości w Ablerze

Nowe dekory, nowe możliwości projektowe!   Od 1 lipca poszerzamy ofertę płyt meblowych i blatów kuchennych o dekory marki Egger.
01.07.2023