Jazda Próbna Kuchni – jak się przygotować?

Planowanie kluczem do sukcesu

Planowanie generalnie jest niezbędnym elementem każdego procesu, które pozwala przygotować się na potencjalne trudności i uzyskać finalnie zadawalający efekt. Potraktowanie tej części procesu projektowania kuchni bez należytej uwagi, może generować dodatkowe koszty i skutkować przesunięciem w czasie momentu, kiedy będzie można korzystać z kuchni.

Jeśli już zapisałeś/aś się na spotkanie w studiu projektowym Jazdy Próbnej Kuchni w salonie Abler w Toruniu lub na wizualizację kuchni online, teraz jest czas na przygotowanie informacji, które pozwolą projektantce poznać Twoje preferencje i przyzwyczajenia, zanim się spotkacie.

Udaj się do swojej obecnej kuchni i dokładnie ją obejrzyj. Zobacz, co w niej posiadasz, jakie masz sprzęty AGD, jakie szafki, itd. Możesz także zrobić listę, która będzie pomocna do przygotowania projektu nowej kuchni. Twoje dotychczasowe doświadczenia i przyzwyczajenia w kuchni są niezmiernie istotne. Porozmawiasz o nich w trakcie spotkania z projektantką Jazdy Próbnej Kuchni i razem zastanowicie się, czy wykorzystać je w nowej kuchni lub też nauczyć się nowych, tak aby przygotowanie posiłków było jeszcze przyjemniejsze. 

Zaplanuj projekt kuchni
Jazda Próbna Kuchni pytania

Zadaj sobie kluczowe pytania

Odpowiedz sobie na poniższe pytania, aby później, wspólnie z projektantką wypracować wizję Twojej kuchni marzeń.

 • Zastanów się teraz, na co najczęściej brakuje Ci miejsca? 
 • Czy blat roboczy jest na odpowiedniej wysokości i jest wystarczająco duży? 
 • Czy masz wystarczającą ilość miejsca w szafkach na garnki, talerze, sztućce i inne akcesoria?
 • Czy dostęp do nich nie wymaga niepotrzebnego wysiłku? 

Pomiary - metrówka będzie niezbędna

Niezwykle istotne są parametry techniczne. Nie masz projektu? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że wykonasz kilka pomiarów. Przyda się miarka, wystarczy najzwyklejsza – stalowa, zwijana.

Co należy wymierzyć?

 • drzwi lub wejścia do pomieszczenia,
 • kominy wentylacyjne oraz ich położenie,
 • miejsca, w których znajdują się przyłącza prądu i wody,
 • okna oraz odległości od ściany do okna, a także dalej od okna do kolejnej ściany,
 • wysokość od ziemi do górnej krawędzi parapetu,
 • wymiary sprzętów AGD, które chcesz mieć w kuchni.

Ważna jest również informacja, czy w pomieszczeniu znajdują się inne, dodatkowe przestrzenie, np. spiżarnia.

Pomiar mebli w studiu projektowym Jazda Próbna Kuchni

Twoje przyzwyczajenia przy przygotowaniu posiłków

Pomyśl również, jakie są Twoje przyzwyczajenia podczas przygotowywania posiłków.

 • Czy tylko Ty krzątasz się po kuchni, czy lubisz gotować z rodziną lub znajomymi?
 • Czy chcesz, żeby w Twojej kuchni znalazło się miejsce na dodatkowe meble np. na stół czy barek? 
   

Sprzęty AGD – szybciej przygotujesz posiłek 

Dobrze też, jak przemyślisz jaki sprzęt AGD chcesz mieć w swojej kuchni. Pomyśl, czy ten obecnie posiadany jest przez Ciebie faktycznie wykorzystywany i czy potrzebujesz czegoś, czego obecnie nie masz? Zmywarka, piekarnik, mikrofalówka, blender - w których szafkach mają się mieścić, tak aby dostęp do nich był łatwy i nie wymagał zbędnego wysiłku? Jeśli trudno Ci teraz odpowiedzieć na to pytanie, pomożemy na nie odpowiedzieć w trakcie spotkania.

Pomoc ekspertów - przyjdź z architektem lub stolarzem 

Jeśli chcesz, na Jazdę Próbną Kuchni możesz przyjść z architektem lub stolarzem. Razem na pewno stworzymy bezpłatny projekt pięknej i funkcjonalnej kuchni. Jeżeli jednak architekt lub stolarz nie będą mogli przyjść na spotkanie, prześlemy im wszystkie dokumenty.

Spotkanie ze stolarzem przy projekcie Jazdy Próbnej Kuchni
Podest dla dzieci Space Step Blum

Zaproś dzieci do wspólnego gotowania


Twoje pociechy są ważne tak samo dla Ciebie, jak i dla nas. Jeśli one równie aktywnie spędzają czas w kuchni, jak Ty i uwielbiają przygotowywać smakołyki, ich zdanie w przygotowaniu projektu zabudowy jest także bardzo ważne. Zależy nam, żeby cała rodzina z przyjemnością spędzała czas w kuchni. 

Dla aktywnych w kuchni maluchów mamy specjalne udogodnienie – podest Space Step, ułatwiający im dostęp do szafek, do których zawartości normalnie nie były by w stanie sięgnąć. Space Step pozwoli sięgnąć dziecku po ulubiony czekoladowy budyń nawet w wysoko umieszczonej szafce. Przyjdź do studia projektowego z dzieckiem. Będzie miało okazję sprawdzić, czy podest będzie przydatnym elementem w kuchni. 

Kącik Malucha - przestrzeń do zabaw dla najmłodszych

Jeśli pociechy będą znudzone rozmowami dorosłych, zaprosimy je do Kącika Malucha, gdzie zanurzą się w świat zabawek, choć zdarza się, że z tego świata nie chcą wyjść. Wtedy rodzice muszą zastosować znane im tylko środki perswazji, aby po zakończonym projekcie dziecko wróciło z nimi do domu. Taką to dla nich niezwykłą przestrzeń przygotowaliśmy 😊. W czasie kiedy maluchy będą bawić się zabawkami, dorośli mogą spokojnie zająć się rozmową nt. projektu kuchni.

 

 

Kącik malucha Abler Toruń
Projektantki Jazdy Próbnej Kuchni Abler Toruń
Agnieszka Nawacka i Marlena Malok - projektantki Jazdy Próbnej Kuchni w Toruniu

Projektantki czekają…

Pamiętaj także, aby na spotkanie stawić się punktualnie. Nasze projektantki już nie mogą się doczekać Twojej wizyty. Ich wiedza o optymalnym rozstawie poszczególnych modułów mebli i budowane przez lata doświadczenie w projektowaniu kuchni, czekają abyś je wykorzystał/a i stworzył/a swoją kuchnię marzeń.

 

To może Cię zainteresować