Realizacje Jazdy Próbnej Kuchni

Przedstawiamy Państwu realizacje kuchni w studiu projektowym Jazdy Próbnej Kuchni Abler w Toruniu. To na co kładziemy szczególny nacisk podczas spotkań - to ergonomia. Podstawową zasadą przy projektowaniu kuchni jest zachowanie, tzw. trójkąta roboczego. Wyniki badań naukowych potwierdzają, że właściwe zaprojektowanie trójkąta roboczego skraca przebytą w czasie pracy nad posiłkami drogę aż o 60%, a czas poświęcony na gotowanie o 28%! 

 

Kuchnie projektujemy uwzględniając długi horyzont czasowy ich wykorzystania, tak aby osoby, które nabywają kuchnię dziś, będąc np. w średnim wieku, również na starość czuły się w niej dobrze i z łatwością się poruszały w jej zakamarkach. Organizujemy spotkania w trakcie, których klient może doświadczyć już teraz, jak będzie funkcjonował w kuchni w podeszłym wieku. Warto zawczasu pomyśleć, czy w kuchni, w której dziś czujemy się dobrze, będziemy równie dobrze funkcjonować za kilkanaście, kilkadziesiąt lat.

 

Projektując kuchnię, dbamy również o jej estetykę. Szeroka gama dostępnych w salonach Abler materiałów: płyt meblowych, frontów i blatów o różnej kolorystyce i fakturach zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów i pozwolą na kompleksową realizację projektu. Okucia marki Blum, zapewniają płynne działanie zawiasów, prowadnic szuflad i systemów podnośników na długie lata. Potwierdzeniem ich wysokiej jakości, jest dożywotnia gwarancja producenta. Współpraca z doświadczonymi projektantami wnętrz i stolarzami gwarantuje finalny efekt na najwyższym poziomie.

 

Istotnym elementem projektowania jest odpowiednie przygotowanie klienta przed spotkaniem z projektantką. Szereg informacji, którymi będzie on dysponować, ułatwi i przyspieszy cały proces. O tym jakie informacje przygotować, piszemy w osobnym artykule.

 

Poniżej prezentujemy kilka realizacji kuchni, efekty prac: projektantek Jazdy Próbnej Kuchni, projektanta wnętrz i stolarza.

Przestrzenna kuchnia w stylu modern classic

Ten wyjątkowy dom wykonano w stylu modern classic - tradycyjnym i eleganckim, a zarazem połączonym z prostotą. Warto zwrócić uwagę m.in. na przepiękne wnętrze kuchni, która została zaprojektowana w oparciu o wszelkie zasady ergonomii i z myślą o wieloosobowej rodzinie. Uwagę zwracają m.in. szerokie szuflady Blum z dopasowaną organizacją wewnętrzną ułatwiającą pracę w kuchni. Warto również zauważyć, że zmywarka znajduje się po lewej stronie od zlewozmywaka - to idealne rozwiązanie dla osób praworęcznych i zgodne z zasadą trójkąta roboczego. Świetnie sprawdziły się szerokie szuflady na prowadnicach, które mają podwyższone obciążenie pod kątem przechowywania naczyń, talerzy i zastaw. 

Kuchnia ze spiżarnią

W tej kuchni, zastosowany został układ mebli w kształcie litery G. Główne zalety takiego rozwiązania to duża powierzchnia blatów roboczych i możliwość wygospodarowania przestronnej strefy zapasów. Charakterystycznym elementem tej kuchni, jest spiżarnia, która została skrzętnie ukryta za estetycznie zlicowanymi z zabudową kuchenną drzwiami.

Przestrzeń kuchni ładnie zamyka i oddziela jednocześnie od salonu - półwysep. Ten element to zazwyczaj sposób na wydłużenie zabudowy meblowej - więcej szafek, dłuższy blat lub też nadanie mu nowej funkcji, czyli miejsca do siedzenia, spożywania posiłków, tak jak ma to miejsce w tym przypadku. 


W zabudowie zostały wykorzystane:


 

Otwarta kuchnia - praktyczny aneks kuchenny

Bardzo często w projektach mieszkań lub domów widnieją otwarte kuchnie. Tworzą z salonem zintegrowaną przestrzeń. Podczas przygotowywania posiłków możemy mieć jednocześnie kontakt z gośćmi, którzy znajdują się w salonie. Docenimy również kontakt wzrokowy z dziećmi, które bawią się w nieopodal.

 

W synergii pozostają białe i grafitowe fronty, które uzupełnia blat z płyty drewnopodobnej Dąb Słoneczny od Swiss Krono. Zabudowę kuchenną uzupełnia stylowe, ledowe oświetlenie. Korzystanie z kuchni uprzyjemniają płynnie działające i niezawodne okucia marki Blum.

Mała kuchnia - wyzwanie dla projektantów

Niewielka przestrzeń do zabudowy kuchni często stanowi wyzwanie dla projektantów. Właściciele nieruchomości chcieliby zmieścić w kuchni wszystkie niezbędne akcesoria. W przypadku tej kuchni udało się zrealizować zamierzone cele. Mała przestrzeń została optymalnie wykorzystana, wraz z zachowaniem maksymalnej funkcjonalności.

 

Przestrzenią do zabudowy była kuchnia w kamienicy na toruńskiej starówce. Uwagę zwracają m.in. fronty z uchwytem frezowanym w kolorze granatu; doskonale współgrają one z charakterystyczną czerwienią cegły. 

Bezpłatne spotkanie z projektantką kuchni

Wszystkie kuchnie powstały w studiu projektowym Jazda Próbna Kuchni, w salonie Abler, przy ul. Grudziądzkiej 177A, w Toruniu. W czasie spotkania, dzięki mobilnym modułom mebli, można sprawdzić różne ich rozstawienia, aby ostatecznie wybrać jedno, który najbardziej nam odpowiada. Doświadczone projektantki pomogą wybrać najlepsze rozwiązania zgodne ze sztuką projektowania kuchni, uwzględniając przyzwyczajenia użytkowników. To oni bowiem, mają czerpać przyjemność z przygotowania w niej posiłków. Spotkanie jest bezpłatne. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą przyjechać na spotkanie w salonie, przygotowaliśmy możliwość zaplanowania kuchni online - wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Jazda Próbna Kuchni

 

Umów się na bezpłatne spotkanie

Mała kuchnia w mieszkaniu

Kuchnia w mieszkaniu w kształcie klasycznej litery "L". Prostota i funkcjonalność - takie dwa określenia najtrafniej opisują zabudowę. Grafitowe fronty uzupełnione drewnopodobnymi frontami szafek górnych i takim też blatem. Klienci postawili na klasyczne uchwyty do frontów i szuflad. Oświetlony światłem słonecznym blat roboczy zachęca do przygotowania posiłku. Finalny zarys kuchni powstał w rękach projektantki studia We wnętrze.

Kuchnia z szafą na zapasy

W kuchni bardzo często potrzebujemy dużo miejsca na akcesoria i produkty. Pojemne szafki i szuflady są na wagę złota. Rozwiązaniem, które świetnie się sprawdza w tej roli jest wysoka i pojemna szafa na zapasy - Space Tower od Blum. Zawiera szereg szuflad, które z łatwością się wysuwają, odkrywając swoją zawartość i łatwy do niej dostęp.

Kuchnia z wyspą centralną

Przestronny blat roboczy w kuchni, to ważny element, który z pewnością doceni każda pani domu, która lubi gotować. Jeśli jego przestrzeń jest niewystarczająca, można go powiększyć, stosując tzw. wyspę. Może ona również służyć, uzupełniona o hokery, jako miejsce do spożywania posiłków. 

Kuchnia z wyspą - z płytą grzewczą i funkcjonalnymi szufladami

Warto zwrócić uwagę na umieszczenie płyty grzewczej na dużej wyspie z funkcjonalnymi szufladami. To bardzo wygodne rozwiązanie, podobnie jak umiejscowienie sprzętu AGD na odpowiedniej wysokości. To sprawia, że gotowanie w takiej kuchni jest czystą przyjemnością.